درباره ما

تاریخچه شرکت مهوا سیستم

شرکت فناوری اطلاعات رایان پردازش مهوا سیستم فعالیت خود را از سال ۱۳۹۰ با دو تیم فنی و پشتیبانی مشتریان و با هدف تولید نرم افزار پشتیبانی مشتریان تحت وب مورد نیاز بازار شروع کرد. اولین سری محصولات این شرکت فروش خود را از بهمن ماه سال ۱۳۹۲ آغاز نمود و در حال حاضر  تعداد کاربران محصولاتش از مرز ۱۰۰۰ واحد تجاری و بازرگانی و تولیدی و صنعتی گذشته است. هم اکنون خانواده گروه نرم افزاری مهوا سیستم شامل حدود ۲۵ نفر در سراسر کشور می باشد که این تعداد شامل ۱۰ دفتر نمایندگی و دفتر مرکزی است. تیم فنی مهوا سیستم مشتمل بر مهندسین متخصص در حوزه‌های مختلف تخصصی برنامه نویسی بوده و تیم پشتیبانی مشتریان نیز از حضور چندین حسابدار خبره و مدیر مالی معتبر در سطح کشور بهره‌مند می‌باشد.

بنیانگذار مهوا سیستم

فارغ التحصیل مهندسی کامپیوتر، فوق لیسانس مهندسی مخابرات سیستم و دانشجوی دکتری او که ابتدا ریاضی محض را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده بود، با تغییر رشته و انتخاب مهندسی کامپیوتر مسیر توسعه تکنولوژی را انتخاب کرد. فکر و ایده ی تولید نرم افزارهای مالی تحت وب از آنجا شکل گرفت که پس از همکاری با برخی شرکتهای مطرح در حوزه نرم افزارهای مالی اداری ویندوزی به ضعف موجود در این سیستم ها پی برد. همواره با مشتریان زیادی برخورد میکرد که نیاز به سیستم های مالی و پشتیبانی مشتریان تحت وب را یکی از دغدغه های خود می دانستند. این ایده و تخصص های کافی او در حوزه پیاده سازی اپلیکیشن های تحت وب و پرتال های قبلی او، زمینه را برای تولید یک نرم افزار مالی تحت وب  قوت بخشید.

ایده شکل‌گیری مهوا سیستم

او که سابقه همکاری و مدیریت پروژه های زیادی را در کارنامه خود دارد، با عنایت و توکل به خداوند متعال در سال ۱۳۹۰ با هم دل سازی و گردآوری متخصصین و دوستان خبره خود در حوزه های مالی و برنامه‌نویسی کار تولید نرم‌افزار پشتیبانی مشتریان تحت وب را کلید زد. پس از گذشت یک سال تولید کتابخانه اصلی برنامه که در حقیقت موتور کنترل نرم‌افزار و هدایت آن است، فرم‌سازی‌های برنامه آغاز شد. در نهایت پس از ۲ سال زحمت شبانه‌روزی و مدیریت متمرکز در پایان سال ۱۳۹۲ موفق به ارائه‌ی نسخه اولیه نرم‌افزار مهوا سیستم شد. البته در ابتدا یک مشتری پایلوت هم در این زمینه همراه این گروه بوده است. مهمترین هدف از ایده‌ی شکل‌گیری این شرکت بررسی و رفع نیاز بازار و مشتریان بوده و هست.

مسیـر حـرکـت مهوا سیستم

کارمان را در سال ۱۳۹۰، با ۲ میلیون تومان سرمایه و ۱ مشتری آغاز کردیم. ما زمانی پا به عرصه‌ی نرم‌افزارهای مالی گذاشتیم که رایانه‌های شخصی فراگیر شده بودند، و اپلیکشن‌های تحت‌وب به‌ تازگی وارد کشور شده بودند و استفاده از آن‌ها چندان رواج نداشت. مهوا سیستم نخستین شرکت نرم‌افزاری ایران است که سیستم‌های تحت‌وب را با توجه به تحولات فناوری و نیاز مشتریان، به شکل سیستمی یکپارچه به بازار عرضه کرده و همین امر موجب پیشتازی ما در این حوزه بوده است. ما همواره با تمرکز بر طراحی سیستم‌های کاربردی مورد نیاز مؤسسات و سازمان‌ها، آن‌ها را به استفاده از فناوری‌های جدیدتر برای ساده‌تر کردن و سرعت بخشیدن به کارشان ترغیب کرده‌ایم. خطی کردن سرویس‌ها، تاکید بر آموزش، ایجاد تخصص‌های ویژه در بخش سرمایه‌های انسانی برای هر صنعت و به دنبال آن، تمرکز بر صنعت‌محوری سیستم‌ها، از مهم‌ترین فعالیت‌هایی بوده که به توسعه کار مهوا سیستم کمک کرده است. امروز، با بهره‌گیری از آخرین فناوری روز محصولات خود را با قابلیت فرایندمحوری و استقرار تحت‌وب معرفی کرده‌ایم که نقطه عطف جدیدی در مسیر رشد کشور و تحولی بزرگ در محصولات حوزه‌ی فناوری اطلاعات کشور خواهد بود.